Vidaus dailylentės skirtos vidaus patalpų sienų ir lubų apdailai.

Dažniausiai namų interjere naudojamos AB klasės vidaus dailylentės. Šiai kokybės klasei įvairūs defektai yra neleidžiami arba leidžiami minimaliai. Medienos defektai tai: negyvos arba iškritusios šakos, didelis pluošto įvijumas ir įtrūkimai arba įskilę lentų galai, kiti mechaniniai medienos pažeidimai.

baltictermo

Pagalbinėms ar negyvenamoms patalpoms (pvz. sandėliukams, ūkinėms patalpoms) neretai naudojamos žemesnės  kokybės klasės dailylentės – B, ABC, BC. Šių dailylenčių kaina paprastai būna žemesnė, tačiau ir naudinga išeiga dėl išmetamų defektinių vietų yra mažesnė.

Kokybiškų dailylenčių mediena prieš obliuojant džiovinama iki 8% drėgnio. Atitinkamai prieš montavimą drėgnumas sudaro 10-12%. Pirkdami medines dailylentes atsižvelkite į tai kokioje aplinkoje (lauko sąlygomis, šildomoje ar gerai vėdinamoje patalpoje) yra sandėliuojama parduodama produkcija. Jei produkcijos sandėlis drėgnas ir nešildomas, tai didelė tikimybė, jog lentų drėgnis bus padidėjęs ir apdailintos bei prikaltos prie sienos jos džiūdamos deformuosis ir atitikimas kokybės klasei stipriai pablogės. Taip pat rinkdamiesi medines dailylentes būtinai atkreipkite dėmesį į storį ir atminkite, kad kuo plonesnė ir platesnė dailylentė, tuo labiau ji bus linkusi deformuotis ir keisti savo matmenis dėl drėgmės pasikeitimo aplinkoje.